Де тут у вас бібліотека: знайомство студентів перших курсів з ресурсами, послугами та сервісами наукової бібліотеки

21 вересня 2023 року
   Навчання протягом життя – це стала аксіома сучасного світу. Основою ж навчання людини є книга. І не тільки навчальна література формує освічену особистість, а й художня та науково-популярна.

Починаючи з першого тижня очного навчання, працівники наукової бібліотеки проводять для першокурсників заняття з інформаційної культури, на яких розповідають про важливість книги у житті студентів, про різноманітність бібліотечного фонду, про формати сучасних підручників та про різні бібліотечні сервіси.
   Новинкою цьогорічних занять було запровадження онлайн-анкети, насамперед, для першокурсників, де студенти вказують свою електронну адресу, факультет і спеціальність, і вже впродовж наступних двох днів отримують на власну електрону скриньку необхідні навчальні видання в електронному вигляді.
   Тож підбиваючи підсумки, можемо впевнено констатувати, що цьогоріч всього проведено 42 год занять з інформаційної культури та охоплено студентів усіх ННІ та факультетів.
    Дякуємо деканам факультетів і кураторам груп за співпрацю, а саме:

• Зіновію Ружило, декану факультету конструювання та дизайну;
  • Руслану Кононенко, декану факультету тваринництва та водних біоресурсів;
  • Олександру Шевченко, заступнику декана факультету землевпорядкування;
  • Олені Улютіній, заступниці декана з навчальної та виховної роботи юридичного факультету;
  • Ларисі Карпенко, заступниці декана факультету аграрного менеджменту;
  • Лесі Воляк, заступниці декана економічного факультету;
  • Сергію Деркачу, заступнику декана факультету ветеринарної медицини;
  • Олександру Окушко, завідувачу кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій;
  • Сергію Зібцеву, професору кафедри лісівництва;
  • Сергію Ковалевському, професору кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції;
  • Тетяні Семашко, професору кафедри журналістики та мовної комунікації;
  • Оксані Ачкевич, доценту кафедри тракторів, автомобілів та біоенергоресурсів;
  • Ользі Дмитрієвій, доценту кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин;
  • Олександрі Горбачовій, доценту кафедри технологій та дизайну виробів з деревини;
  • Єлизаветі Білецькій, лаборантці кафедри теплоенергетики.

Ми знайомимо наших користувачів з фондом бібліотеки: новими підручниками та навчальними посібниками, з новинками художньої, науково-популярної та мотивуючої літератури.

Також студенти дізнаються про електронні ресурси наукової бібліотеки (Цифрова бібліотека, Електронна бібліотека) та про наші сервіси онлайн.

Окремо бібліотекарки розповідають про послугу «Електронна доставка документів». До речі, студенти всіх курсів та факультетів вже отримали на свої електронні скриньки навчальні видання в електронному форматі на перший семестр (11408 видань на 1395 е-мейлів).

Особливу увагу під час занять бібліотекарки приділяють розповіді про академічну доброчесність та плагіат. Адже, дотримуючись академічної доброчесності, кожен стає компетентним фахівцем, обізнаним та перспективним у своїй галузі.

А наприкінці зустрічей бібліотекарки пропонують першокурсникам квест – змагання з кмітливості, логічного мислення, командної роботи та швидкості. По завершенню на учасників чекають приємні призи.

Отже, відтепер, студенти першого курсу точно знають, де є бібліотека і чим вона може бути корисною протягом навчання в університеті.

Неллі Маркова-Пипко,
заступниця директорки наукової бібліотеки