Навчання студентів за програмою MARCH: Зупинка масивної кровотечі в екстрених ситуаціях

28 березня 2024 року
  У березні відбулась зустріч студентів 11 групи 2 курсу з Аріною Григоренко – інструктором з тактичної медицини, студенткою 4 курсу 7 групи, яка ознайомила присутніх з підходами до надання першої допомоги по зупинці масивної кровотечі відповідно до принципів програми MARCH.

Програма MARCH (Massive Hemorrhage, Airway, Respiration, Circulation, Hypothermia/Head Injury) – це ключовий етап у підготовці медичних працівників до ефективного надання допомоги у критичних ситуаціях. Особлива увага приділяється методам зупинки масивної кровотечі.
  Завдяки зі знайомством із програмою MARCH студенти отримали знання та практичні навички, необхідні для реагування на ситуації з великим об'ємом крововтрати, що можуть виникнути в екстрених умовах. Основні аспекти навчання включали в себе розпізнавання джерел кровотечі, визначення її характеру (внутрішній або зовнішній), а також використання різноманітних методів для її зупинки.

Серед методів зупинки масивної кровотечі, які акцентуються в рамках програми MARCH, є використання турнікета, нанесення тампонади, використання гемостатичних засобів та зовнішніх кровопинних засобів. Студенти отримали не лише теоретичні знання про ці методи, а й можливість практикувати їх у симульованих клінічних сценаріях.

Навчання за програмою MARCH створює надійну базу для студентів, яка дозволяє їм ефективно реагувати на надзвичайні ситуації, де кожна секунда має значення, і де навички зупинки масивної кровотечі можуть врятувати життя.

Ганна Козловська,
доцент, куратор 7 групи 4 курсу